Poslanecká sněmovnaNení jediný občan, který by šel k volbám dát hlas pro "Demokratický blok". Proč se dnes někdo ohání argumenty, že zastupuje 1,4 milionů voličů, když se sám málem ani nedostal do sněmovny. Takový politik co má odřené uši by měl sklonit hlavu a hledat co dělá špatně. Jeho schopnost sebereflexe je však zaslepena obrovským egem co touží po moci. 

Výsledky voleb znamenaly pro tradiční strany velké ztráty hlasů a podpory. Všichni míří do politiky s politickým programem, kterým chtějí ovlivnit dění u nás. Mají vizi a přesvědčují voliče, že chtějí změnit náš život k lepšímu. Proč si tedy ti, co tolik ztratili, hned po volbách, jak malí kluci postavili hlavu, že nebudou spolupracovat. Z pohledu kterékoli strany, která neuspěla, by měl každý hledat spojenectví se silným partnerem k prosazení alespoň části toho, co ve svých programech sliboval.

Naopak se tu spustila jakási politická stávka a nikam nevedoucí trapné příspěvky v parlamentu, kterých jsme všichni svědkem.

Podle mě druhá nejsilnější strana ODS udělala zásadní chybu, když po volbách hráli hru "Nebudeme spolupracovat". Je spousta témat, které mají ANO a ODS společné a mohli společně utvořit velmi silné uskupení a za ty čtyři roky udělat hromadu dobré práce. Koalice dvou stran je přeci velmi životaschopné uskupení. A hlavní argument proč nespolupracovat? Lidi, kde je nějaká presumpce neviny? Nechci nikoho hájit - jsem přesvědčen, že kladivo si svůj hřebík vždy najde, ale celá republika přece nevolila jednoho člověka. Bohužel ODS odmítla svou příležitost sedět u správného stolu a nechává za sebe mluvit hlas nejslabšího.

Jako běžný občan vidím, že ztratíme hromadu času tím, že budeme svědky trapností a osočování. Vymýšlení nových pojmů jako je "líbání prstenu" nebo demokratický blok" nás také nikam neposune. I když je to velmi drahé řešení, tak bych uvítal nové předčasné volby, kde by se myslím ukázala vůle občanů, jak se nám líbil přístup stran po volbách.

Budeme rádi za vaše komentáře: