Začni psát - BlogTime.cz

BlogTime.cz - OnLine časopis s nezávislými názory, komentáři, příspěvky a rozhovory. Přinášíme pohled na události a dění kolem nás očima rozdílných osobností. Vznik BlogTime.cz byl inspirován potřebou vyjádřit se k událostem, projevit názor a přinést nové komentáře a rozhovory. BlogTime.cz může být i vaší cestou k vyslovení názoru.

Odmítáme negativní populismus

BlogTime.cz není lovcem senzací ani místem pro očerňování či napadání druhých. Dovolujeme si v takových případech článek odmítnout. Portál je prostor pro seriózní názory a informace.

Kontaktujte naši redakci

Uvítáme vaše názory a podněty. Pište nám na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


 Jak se stát autorem BlogTime.cz

Máte názor na aktuální dění, o který se chcete podělit s ostatními? Zažili jste něco neobvyklého? Navštívili jste zajímavé místo, akci nebo seminář? Znáte někoho o kom by mělo být slyšet? A to hlavní – chcete se o to vše podělit s našimi čtenáři?

Pak jste na správném místě. Na multižánrovém portálu BlogTime.cz je prostor pro vše, co vás zajímá a co chcete sdělit lidem. Ať už jde o kulturu, sport, historii, příběhy lidí známých i neznámých, zamyšlení, technologie, zkrátka vše, s čím se v životě setkáváte.

Máte zajímavou myšlenku nebo téma, ale nikdy jste články nepsali? Nevadí, všechno je jednou poprvé. Pro úplné začátečníky máme navíc pár rad, které i redaktorům ušetří práci při korekci.

Při psaní mějte na paměti 

  • Dávejte si pozor na gramatiku, diakritiku a interpunkci.

  • V textu se vyhýbejte otřepaným frázím a klišé.

  • Nepoužívejte zkratky, nesepisujete nákupní seznam, ale přenášíte do psané formy své myšlenky.

  • Vyhýbejte se používání anglicismů a nadměrnému užívání cizích slov. To, že jim rozumíte vy, neznamená, že rozumí i váš čtenář a číst článek, ke kterému potřebujete slovník nikoho nebaví.

  • Pokud nepíšete poezii, vyhněte se patosu

  • Nepoužívejte příliš dlouhá a složitá souvětí, ale také nepište v jednoduchých větách.

  • Používejte adekvátní přívlastky.

  • Nebuďte líní. Ověřte si informace, které předáváte dál, uvádějte podstatné zdroje. Nelžete a neopisujte články jiných.

Základem je dobrý úvodník

Neschovávejte si to nejlepší na konec, pokud nezaujmete čtenáře hned na začátku, pravděpodobně váš článek nedočte. Titulek a prvních pár vět rozhodne, zda váš článek vzbudí zvědavost a chuť číst dál.

Titulky a podtitulky

Titulek by měl čtenáře upoutat na první pohled. Vhodně umístěné  podtitulky v článku udržují čtenářovu pozornost během čtení a stručně shrnují obsah jednotlivých odstavců. Malá rada - po napsání, znovu přečtení a kontrole článku, se nad titulkem znovu zamyslete a případně ho upravte.

Odkazy a pravost informací

BlogTime.cz je seriózním portálem a proto buďte pečliví a poctiví při psaní. Uvádějte správně a korektně citace a informace o zdrojích. Plagiátorství je všude dost - BlogTime.cz nechce jen kopírovat a opakovat stejné informace, kterých jsou plné komerční zpravodajské weby. Přineste svůj vlastní názor.

Obrázky v článku

Publikovaný text je poutavější, je-li doplněn fotografiemi, grafy nebo jinou vizualizací. Pozor však na autorství a původ těchto obrázků. V zásadě platí, že stažený snímek z internetu nelze použít bez souhlasu autora. Ideální je tedy vlastní snímek nebo vlastní tvorba. Mějte to vždy na paměti.

Čerpat můžete například zde:

iStockPhoto.com (placený)
StockSnap.io (zdarma)

Neváhejte začít

Nic nezkazíte tím, že se pokusíte formulovat svůj názor. Máte-li touhu svoje myšlenky, názory a zkušenosti nenechat bez povšimnutí, pak si udělejte čas, sedněte ke klávesnici a prostě se do toho pusťte. Zkušenosti a ohlasy vašich čtenářů vám pomohou.

 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.