Peyton Manning

Úžasný sport plný divokých akcí, síly, nasazení, pravidel a hrdosti nosit barvy svého týmu. V čem je jeho krása? Jaký  má smysl sledovat ho v Evropě a co stojí za to? Blíží se SuperBowl, který je vyvrcholením sezóny a skoro národním svátkem američanů. Pojďme si tedy NFL trochu přiblížit.

Ke sledování Amerického fotbalu mě před pár lety vlastně přivedlo ruggby. Viděl jsem jeden zápas mezi All Blacks Novozélandský tým a týmem Austrálie. Byl to finálový zápas sezóny  2015 - mohu jen doporučit si tento zápas najít a shlédnout. Když All Blacks začnou svůj tradiční tanec Haka, tak se málokterý protihráč těší, že si pěkně zahraje.

sport hokej50let CustomVy, kdo sledujete hokej víte, že jsou pouze dva soupeři, kteří mají pro naše hokejisty speciální příchuť.

Kanaďané, kteří nás hokej naučili a Rusové, které jsme hokej naučili my. A právě zápasy s Ruskem, dříve Sovětským svazem, byly vždy velmi vyhecované. Německo 2010, Nagano 1998, Praha 1985 a také Švédsko 1969, kam byl mistrovský šampionát přesunut kvůli okupaci a obavám z případných nepokojů z Prahy, kde se měl původně konat.

Úplně prvním takovým dramatickým zápasem bylo utkání v roce 1967 ve Vídni, které skončilo mnoha rvačkami, pískotem při sovětské hymně a řešením celé situace na politické úrovni. V posledním utkání tohoto mistrovství potřeboval náš tým už jisté mistry světa ze SSSR porazit, aby zachránil medaili, což se tenkrát bohužel nepodařilo a Češi skončili na čtvrtém místě.