expo2020 DubaiVýstava EXPO 2020 bude bezesporu nádechem budoucnosti. Už pouhé úvodní video láká svou vizualizací futuristických prostor, které se již začaly budovat. Můžeme čekat, že se zde bude okázale prolínat design s novými technologiemi a na ničem se nebude šetřit.

Jak my Češi přispějeme do tohoto vizionářského světového podniku? Čím se zapíší do dějin pověstné šikovné české ruce?

 

Hlavní téma: Propojování myšlenek, vytváření budoucnosti

Téma výstavy a Expo 2020 má za cíl poskytnout prostor pro prolínání nápadů, inovací, kreativity a spolupráci napříč celým světem.

vlajka hradPřiznávám hned v úvodu, že se nijak zvlášť o politiku nezajímám. Nicméně i mne vždy pohltí atmosféra dní, těsně před tím, než vypukne volba hlavy naší země. Pan prezident. Nejvyšší reprezentant svého lidu, hlava téměř pomazaná. To je v mých očích člověk, který by měl zastávat funkci prezidenta České republiky. Člověk moudrý, uvědomělý, zralý, vzdělaný, silný, zdravý, respekt a úctu budící.

V uplynulých měsících jsme mohli sledovat spoustu důstojných i spíše divadelních představení, diskuzí, debat a duelů. Víme i to, co kdo z nich snídá a jestli vůbec, víme jaké je jejich náboženské přesvědčení, víme jaké mají rodinné zázemí a známe jejich dosavadní životní cesty. Víme, co na kandidaturu svých mužů říkají jejich manželky a jak jsou ony připravené na roli první dámy země.

smajkova kampan21Babiš, Babiš a zase ten Babiš. Jo a pak taky Zeman… Oba dva jsou takoví Kašpárci v tom našem Kocourkově. Jak jinak si vysvětlit, že jim oběma prochází divadelní představení, kterými nemůžou už víc vyjadřovat „lidi, děláme si z Vás srandu“.

Babiš na billboardu, škrtící smajlíka s „eurovkama“ v očích a heslem „proti korupci“.  Divím se, že za ním neletí čáp. Absurdnější marketing jeho tým už nemohl vymyslet. Nová smajlíková kampaň jak kdyby hlásala, jsem tu JÁ a pak samí šašci, včetně Vás vážení „VOLIčové“.

Poslanecká sněmovnaNení jediný občan, který by šel k volbám dát hlas pro "Demokratický blok". Proč se dnes někdo ohání argumenty, že zastupuje 1,4 milionů voličů, když se sám málem ani nedostal do sněmovny. Takový politik co má odřené uši by měl sklonit hlavu a hledat co dělá špatně. Jeho schopnost sebereflexe je však zaslepena obrovským egem co touží po moci. 

Výsledky voleb znamenaly pro tradiční strany velké ztráty hlasů a podpory. Všichni míří do politiky s politickým programem, kterým chtějí ovlivnit dění u nás. Mají vizi a přesvědčují voliče, že chtějí změnit náš život k lepšímu. Proč si tedy ti, co tolik ztratili, hned po volbách, jak malí kluci postavili hlavu, že nebudou spolupracovat. Z pohledu kterékoli strany, která neuspěla, by měl každý hledat spojenectví se silným partnerem k prosazení alespoň části toho, co ve svých programech sliboval.

koho mám volitJedna z nejčastějších otázek aktuálních dnů - Koho mám volit? Jak si správně vybrat? Je vůbec z čeho vybírat? Nebudu vám radit koho máte zvolit, jen nabízím možnosti jak se rozhodovat.

Sám jsem vyzkoušel například volební kalkulačky, procházel preference a volební programy a sem tam sleduji i nějaké ty předvolební volební debaty. Nejsem politický nadšenec, vlastně naopak. Chci jít volit a chci mít jasno komu ten hlas dám a tady jsou moje postřehy, které vám snad pomohou urychlit i vaše vlastní rozhodnutí.